Mezobotoks odpowiada za rewitalizację skóry i delikatne usunięcie jej defektów. To połączenie dwóch dobrze znanych zabiegów – mezoterapii i usuwania zmarszczek. Zabieg polega na podaniu bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z odpowiednio dobranymi dawkami witamin, mikroelementów, aminokwasów, wyciągu ziół, a niekiedy nawet kwasu hialuronowego. Mezobotoks ma za zadanie spłycić drobne zmarszczki bez paraliżu mięśni i poprawić ogólny wygląd skóry.
Procedura ta jest zalecana najczęściej po to, aby odmłodzić resztę twarzy po usunięciu zmarszczek dynamicznych za pomocą toksyny botulinowej. Mezobotoks to dobre rozwiązanie także dla osób, które chcą mieć piękną i bardziej gładką skórę, bez wyraźnych i mocno widocznych oznak poddania się zabiegom usuwania zmarszczek.
Spis treści:
- Efekty mezobotoksu – jak długo się utrzymują?
- Wskazania do wykonania mezobotoksu
- Baby botox – przeciwwskazania do zabiegu
- Przebieg procedury krok po kroku
Efekty mezobotoksu – jak długo się utrzymują?
Efekt mezobotoksu jest tymczasowy, zazwyczaj utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Konkretny czas zależy od indywidualnych cech organizmu pacjenta, takich jak metabolizm czy kondycja skóry.
Rozluźnienie mięśni mimicznych powoduje, że zmarszczki stają się mniej widoczne, co przekłada się na młodszy i wypoczęty wygląd. Wraz z upływem czasu, mięśnie zaczynają stopniowo odzyskiwać swoją dawną aktywność, co skutkuje nawrotem płytkich zmarszczek. W tym momencie pacjent może zdecydować się na powtórzenie zabiegu.
Dawki toksyny botulinowej są znacznie mniejsze w porównaniu do tradycyjnego zabiegu, efekt może nie być tak mocny i długotrwały. Mimo to niewątpliwą zaletą baby botoksu jest to, że skóra prezentuje się bardziej naturalnie, a twarz zachowuje pełnię możliwości mimicznych.
Wskazania do wykonania mezobotoksu
Mezobotoks jest szczególnie polecany dla tych, którzy zaczynają dostrzegać pierwsze oznaki starzenia, takie, jak drobne zmarszczki. Jego głównym celem jest odświeżenie i rewitalizacja skóry, z jednoczesnym przywróceniem jej młodzieńczego wyglądu, bez nadmiernego paraliżu mięśni mimicznych.
Rozcieńczona toksyna botulinowa stosowana w mezobotoksie, jest skuteczna w leczeniu drobnych zmarszczek, a także w przypadku zmęczonej i zniszczonej skóry. Dzięki delikatnemu działaniu, mezobotoks jest bezpiecznym wyborem dla osób, które chcą zachować bardziej naturalny wygląd skóry i pełną ekspresję twarzy.
Co ważne, zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę w przypadkach, gdzie tradycyjny botoks może nie być zalecany, na przykład w delikatnych obszarach takich jak dolna powieka. Dzięki swojej łagodnej formule zabieg ten minimalizuje ryzyko powikłań, jednocześnie zapewniając naturalne rezultaty.
Baby botox – przeciwwskazania do zabiegu
Chociaż mezobotoks, znany również jako baby botox, jest uważany za zabieg o niskim stopniu inwazyjności i ogólnie bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić przed jego wykonaniem. Ważne jest, aby pacjenci byli świadomi potencjalnych ryzyk i konsultowali się ze specjalistą, aby uniknąć niepożądanych efektów. Główne przeciwwskazania do zabiegu toksyną botulinową to:
- alergie na składniki preparatu,
- ciąża i laktacja,
- choroby neurologiczne (np. miastenia),
- zaburzenia krzepliwości krwi
Przebieg procedury krok po kroku
Baby botox wymaga dokładnego przygotowania i precyzyjnej techniki podania toksyny botulinowej. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz dokonuje szczegółowego wywiadu z pacjentem, w którym omawia przeciwwskazania, możliwe skutki uboczne, a także oczekiwane efekty.
W trakcie samego zabiegu lekarz medycyny estetycznej może zastosować krem znieczulający, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta. Następnie za pomocą cienkiej igły, wprowadza do mięśni twarzy niewielkie ilości toksyny botulinowej. Miejsca iniekcji są dokładnie planowane, aby uzyskać optymalne efekty i uniknąć nadmiernego rozluźnienia skóry czy paraliżu mięśni twarzy.
Najczęściej mniejsze dawki toksyny botulinowej podaje się w obszarach takich jak lwia zmarszczka, kurze łapki czy zmarszczki poprzeczne czoła. Substancję stosuje się także w okolicy nasady nosa, a także w celu redukcji rumienia lub ogólnej poprawy wyglądu skóry dojrzałej.
Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Rezultaty zazwyczaj pojawiają się po kilku dniach, a pełny efekt mezobotoksu jest widoczny po upływie około dwóch tygodni.